Poljaci otpustili Benhakera

Izvor: B92, 10.Sep.2009, 12:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poljaci otpustili Benhakera

FS Poljsko pole teškog poraza od Slovenije otpustio selektora Lea Benhakera.

Fudbalski savez Poljske otpustio je u četvrtak Lea Benhakera sa mesta selektora nacionalnog tima te zemlje. Benhaker je otkaz dobio posle poraza od Slovenije od 0:3 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo sledeće godine.

"Ovo je bila poslednja utakmica Benhakera na mestu selektora", rekao je predsednik Fudbalskog saveza Poljske Gžegož Lato novinarima.

Banhaker >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je selektor Poljske bio od jula 2006. godine, a ekipu je uspeo da dovede i do prvog učešća na Evropskom prvenstvu. Poljska, medjutim, nije ponovila dobre partije u kvalifikacijama za Mundijal u Južnoj Africi, pa je dva kola pre kraja takmičenja peta na tabeli Treće grupe evropske zone sa osam bodova manje od Slovačke, ali i šansama da se domogne baraža.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Otpušten Leo Benhaker

Izvor: NaDlanu.com, 10.Sep.2009

VARŠAVA, 10. septembra 2009. (Beta-AP) - Fudbalski savez Poljske otpustio je Lea Benhakera sa mesta selektora nacionalnog tima te zemlje. Benhaker je otkaz dobio posle sinoćnjeg poraza od Slovenije od 0:3 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo sledeće godine. "Ovo je bila poslednja utakmica Benhakera...

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.