Pohang treći na prvenstvu sveta

Izvor: RTS, 19.Dec.2009, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Azijski fudbalski prvak, južnokorejski Pohang Stilers zauzeo je treće mesto na klupskom prvenstvu sveta u Abu Dabiju, pošto je savladao meksički Atlante sa 4:3, posle izvođenja jedanaesteraca.

Utakmica je u regularnom vremenu završena nerešenim rezultatom 1:1 (1:0), a nisu se igrali produžeci, već se odmah pristupilo izvođenju penala.

Vodeći gol za Južnokoreance postigao je brazilski internacionalac Denilson tri minuta pre završetka prvog poluvramena, da bi izjednačenje meksičkom timu doneo Rafael Markes u 46. minutu posle sjajnog dodavanja argentinskog veznog igrača Gabrijela Pereire.