Izvor: Blic, Beta, Tanjug, 02.Jul.2009, 22:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Platini: Ovde nešto nije normalno
Predsednik UEFA Mišel Platini posumnjao je danas u ispravnost višemilionskih transfera, zbog cirkulisanja ogromne sume novca na svetskom fudbalskom tržištu.
"Tu nešto nije normalno. Pitanje je da li klub koji učestvuje u ovakvim ogromnim transferima uopšte ima novca", izjavio je Platini komentarišući najnoviji transfer Karima Benzeme iz Olimpika u Real Madrid.
On je rekao da "ne veruje" da neki klub uopšte za jednog igrača može da izdvoji 90 miliona >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << evra, kao što je to bio slučaj sa Ronaldom.
UEFA je zbog toga preuzela neke korake i saopštila da će se založiti za stvaranje mehanizma koji će kontrolisati visine plata i transfera igrača, koji će morati da budu u skladu sa zaradama njihovih klubova.
"Klubovi bi trebalo da smanje svoju potrošnju. To je ključni princip za pronalaženje fer-pleja i transparentnosti u fudbalu", ističe se u saopštenju Izvršnog komiteta UEFA.












