POSLANICI ZBRISALI NA FUDBAL!

Izvor: Kurir, 12.Jun.2010, 08:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POSLANICI ZBRISALI NA FUDBAL!

BEOGRAD - Važniji im fudbal od Zakona o NBS! Jučerašnjem zasedanju Skupštine, na kojem se raspravljalo o izmenama i dopunama Zakona o Narodnoj banci Srbije, prisustvovalo je tek tridesetak poslanika.

BEOGRAD - Važniji im fudbal od Zakona o NBS!

Jučerašnjem zasedanju Skupštine, na kojem se raspravljalo o izmenama i dopunama Zakona o Narodnoj banci Srbije, prisustvovalo je tek tridesetak poslanika. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Parlamentarci nisu bili previše zainteresovani da postavljaju pitanja guverneru NBS u ostavci Radovanu Jelašiću, pa je predsedavajuća Gordana Čomić odlučila da prekine sednicu. Slučajno ili ne, desetak minuta pre početka direktnog prenosa otvaranja Svetskog prvenstva u fudbalu.

Miroslav Markićević iz NS kaže da skupštinska sala juče nije bila prazna samo zbog fudbala, već da je to uobičajena praksa.

- Strašno je što je sala bila prazna u trenutku kad je guverner u ostavci u Skupštini i mogli su svašta da ga pitaju. Bilo je nekoliko radikala, Vesna Pešić iz LPD, nekoliko njih iz DSS i nas šestoro iz NS, dok je iz vladajuće koalicije prisustvovalo svega njih 15 - ističe Markićević i dodaje da će i on gledati utakmice, ali da zna šta je važnije.

Milisav Petronijević iz SPS napustio je salu pola sata pre kraja sednice, ali, kako tvrdi, ne da bi gledao otvaranje SP.

- Gledaću utakmice, ali otvaranje ću morati da propustim zbog obaveza - kaže Petronijević.

S druge strane, naprednjak Mileta Poskurica u dahu je poručio da žuri na ručak, pa kući kako bi na vreme stigao za Mundijal.

- Idem na brzinu da ručam, pa u stan da gledam Svetsko prvenstvo. Bolje i to nego da slušam isfrustriranu Gordanu Čomić - poručuje Poskurica.

Demokrata Srđan Milivojević, međutim, kaže da prazna skupštinska sala nema veze s početkom SP.

- Nije bilo ništa manje poslanika nego i prethodnih dana, tako da sumnjam da to ima veze s fudbalom - zaključuje Milivojević.

Katarina Blagović

Slavici došao unuk

Predsednicu Skupštine Slavicu Đukić-Dejanović juče je na radnom mestu posetio četvorogodišnji unuk, koji s porodicom živi u Lisabonu. Dečaka je u Skupštinu doveo suprug Đukanovićeve.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Nastavak rasprave o NBS u utorak

Izvor: S media, 12.Jun.2010

Skupština Srbije nastaviće drugu vanrednu sednicu u utorak, 15. juna, kada će poslanici nastaviti debatu o predloženim izmenama i dopunama Zakona o Narodnoj banci Srbije (NBS), prema kojima će guvernera ubuduće predlagati predsednik države. ..Poslanici su načelnu raspravu o tom zakonskom predlogu...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.