Izvor: B92, 01.Feb.2013, 13:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PL: U januaru potrošeno 130 mil. £
Srpski teniser Viktor Troicki igra sa Belgijancem Davidom Gofanom prvi duel meča prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa, i ima dva brejka zaostatka.
Posle tog duela na šljakastom terenu dvorane "Spiridom" sastaće se Olivije Rohus i Novak Đoković.
Duel dve reprezentacije nastavlja se mečom dublova u kojem Nenad Zimonjić i Troicki igrati sa Stivom Darsisom i Robenom Bemelmansom, dok se u nedelju igraju preostala dva singl meča. Đoković će tada igrati sa Gofanom, a Troicki >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa Rohusom.
Zbog lošeg terena dvorani „Spirudom“ u gradu Šarlroa cele noći se radilo na njemu, a Međunarodna teniska federacija izvršila je u petak ujutro vanrednu inspekciju terena, zbog brojnih pritužbi. Stručnjak sa Rolan Garosa je posle inspekcije ocenio da je teren posle sređivanja i intervencije u stanju da može da se igra, nije dobar, ali je bezbedan za igru.
Prvi reket sveta Novak Đoković rekao je da je teren u dvorani „Spiridom“ najgori na kojem je igrao u karijeri, a predsednik Belgijske teniske federacije u četvrtak uveče je istakao da uverava sve da će teren biti spreman za početak meča.
Pobednik meča između Belgije i Srbije u četvrtfinalu Dejvis kupa sastaće se sa boljim iz susreta Sjedinjenih Država i Brazila.
Tekstualni prenos meča možete da pratite na našem sajtu.
Troicki je na samom startu meča osvojio samo jedan poen i lako je prepustio svoj servis gem Gofanu, koji je tako poveo sa 1:0, a potom sigurno duplirao svoju prednost. Srpski teniser je odmah potom bez izgubljenog poena došao do prvog gema na meču, ali je Belgijanac bio sigurniji i već u petom gemu je osvojio novi brejk za 4:1.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona
Ima se, može se: Premijerligaši u januaru spiskali 130 miliona
Izvor: Press, 01.Feb.2013
Zimski prelazni rok završen je u ponoć 31. januara, a poslednjeg dana klubovi su potrošili 35 miliona funti...- U zimskom prelaznom roku aktivno je bilo svega nekoliko kupaca. Kvins Park Rendžers, Njukasl i Liverpul platili su više od polovine ukupne sume potrošene u ovom prelaznom roku, dok četiri...



