Izvor: Mondo, 25.Apr.2019, 14:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oglasio se Lacio posle rasističkih ispada navijača
Fudbalski klub Lacio distancirao se od grupe navijača rasista
Lacio se oglasio posle rasističkih ispada svojih navijača koji su istakli transparent u čast fašističkog vođe u vreme Drugog svetskog rata Benita Musolinija i vređali fudbalera Milana.
List "Gazeta delo Sport" objavio je video snimak na kome se čuje kako navijači Lacija ispred stadiona San Siro, pre sinoćnje utakmice sa Milanom, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na rasnoj osnovi vređaju fudbalera "roso-nera" Temuea Bakajoka.
Iste uvrede čule su se sa tribina i tokom zagrevanja.
Pre toga, navijači Lacija su u centru grada razvili transparent u čast Benita Musolinija.
"Lacio se jasno distancira od ponašanja i događaja koji ne prikazuju sportske vrednosti koje klub promiviše za ovih 119 godina. Klub odbacuje i osporava pojednostavljenu tendenciju pojedinih medija koji sve navijače Lacija smatraju odgovornim za dela nekoliko izolovanih elemenata, iz razloga stranih bilo kojoj sportskoj strasti", navodi se u saopštenju Lacija.
Poslednjih godina u italijanskom fudbalu ima mnogo problema sa rasizmom, a najnoviji incidenti su uvrede tamnoputim igračima Napolija Kalidu Kulibaliju i Juventusa Mojzeu Kinu.












