Nenad Milovanović i njegov evropski fudbal: Partizan se vraća za Beograd bez datog gola

Izvor: MozzartSport.com, 22.Jun.2017, 12:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mladost iz Lučana slavila u prijateljskoj utakmici

Prvi deo priprema Partizan je završio bez datog gola. A sa dva primljena. I što je zabrinjavajuće iz perspektive njegovih navijača, sa dva poraza. Posle Zete iz Golubovaca, koja je slavila na Zlatiboru minule subote, identičnim rezultatom srpskog prvaka na patos je poslala i Mladost, koja je u Lučanima igrala doteran >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << fudbal i nagovestila da spremno čeka izlazak na evropsku scenu - 1:0.

Iako se očekivalo da terenom dominira ekipa Miroslava Đukića, u centralnu figuru susreta izrastao je njegov kolega Nenad Milovanović, čiji su izabranici odigrali fantastičnu utakmicu i posle remija sa Javorom (1:1) skinuli skalp crno-belima, pokazavši da im je forma u usponu pred početak istorijskih kvalifikacija za Ligu Evrope, gde će na crtu Interu iz Bakua.

Gol odluke u Lučanima delo je novajlije iz Novog Pazara, Ivana Markovića, koji je početkom drugog poluvremena realizovao jedanaesterac, posle prekršaja golmana Marka Jovičića nad Obijorom Oditom.

Sudija: Dragan Čolović (Raška)

Mladost: Krznarić, Šatara, Ivan Milošević, Andrić, Bogdan Milošević, Pejović, Marinković, Radivojević, Gavrić, Jovanović (od 19. Odita), Trifunović. Igrali su još: Rosić, Zečević, Marković, Gafurov, Pavlović, Sinđić, Saničanin, Terzin, Pešić, Kijevčanin. Trener: Nenad Milovanović

Partizan - prvo poluvreme: Nemanja Stevanović - Vulićević, Ostojić, Ćirković, Miletić - Jevtović, Everton - Mihajlović, Đuričković, Pantić - Tavamba. Drugo poluvreme: Jovičić - Radin, Bošnjak, Marković, Subić - Marjanović, Nišić - Alen Stevanović, Saša Ilić (od 70. Birmančević), Strahinja Jovanović (od 71. Đilas), Đorđe Jovanović. Trener: Miroslav Đukić.

(FOTO: Star sport)