Nemačka ukinula zabranu buke za vreme Mundijala

Izvor: Sportski Žurnal, 02.Apr.2014, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka ukinula zabranu buke za vreme Mundijala

Nemačka je privremeno ukinula zakon o zaštiti od buke u životnoj sredini dok traje fudbalsko prvenstvo sveta u Brazilu.
(FOTO: FIFA)
Nemačka je odlučila da suspenduje ovaj zakon kako bi se omogućilo navijačima da na javnom mestu bodre reprezentaciju dok traje prvenstvo sveta.
Ministarka životne sredine Nemačke Barbara Hendriks izjavila je da je „kolektivno praćenje fudbalskih utakmica na otvorenom jednostavno, deo Mundijala”.
Vremenska razlika >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << sa Brazilom znači da će Nemci većinu utakmica pratiti oko ponoći po srednjeevropskom vremenu.
Nemačka je slične mere suspendovanja zakona o buci preduzela i za prvenstva sveta 2006. i 2010. godine, kao i tokom šampionata Evrope 2008.
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na Sportski Žurnal...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.