Nema osnove za kažnjavanje Anrija

Izvor: RTS, 25.Dec.2009, 16:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nema osnove za kažnjavanje Anrija

Reprezentatvac Francuske i prvotimac Barselone Tijeri Anri neće biti kažnjen zabog igranja rukom na revanš utakmici baraža za Prvenstvo sveta protiv Irske, jer za to ne postoji zakonski osnov.

Kako piše "L'ekip", Disciplinska komisija Međunarodne fudbalske federacije sastaće se sredinom januara, ali će "slučaj Anri" moći samo da stavi ad akta, jer ne postoji osnov po kome bi on bio kažnjen.

Anri je na utakmici protiv Irske rukom sprečio da lopta izađe >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u aut, a potom je asistirao Vilijamu Galasu za izjednačujući gol, koji je Francuze odveo na Svetski kup.

Zbog igranja rukom Anri, naime, nije prekršio nijedan član Disciplinskog pravilnika Fife, već samo pravila igre, koja nalažu da se dosudi prekršaj za protivnički tim, a sudiji je ostavljena mogućnost da to kazni i žutim kartonom.

Pošto glavni sudija tog meča nije sankcionisao Anrijevo igranje rukom, FIFA nema načina da kazni reprezentativca Francuske.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Anri neće biti kažnjen zbog igranja rukom protiv Irske

Izvor: SrbijaNet.rs, 25.Dec.2009

Reprezentatvac Francuske i prvotimac Barselone Tijeri Anri neće biti kažnjen zbog igranja rukom na revanš utakmici baraža za prvenstvo sveta protiv Irske, jer za to ne postoji zakonski osnov. Kako piše "L'ekip", Disciplinska komisija Medjunarodne fudbalske

Nastavak na SrbijaNet.rs...

Čiča-miča i gotova priča

Izvor: Glas javnosti, 26.Dec.2009, 10:00

Reprezentativac Francuske i prvotimac Barselone Tijeri Anri neće biti kažnjen zbog igranja rukom na revanš utakmici baraža za prvenstvo sveta protiv Irske, jer za to ne postoji zakonski osnov. Kako piše L’ekip, Disciplinska komisija FIFA sastaće se sredinom januara, ali će „slučaj Anri“...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.