Nastavlja se fudbalsko prvenstvo Srbije

Izvor: RTS, 12.Sep.2009, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 3:0. OFK Beograda prvi put ove sezone nije pobedo, pošto je ekipa kruševačkog Napretka uspela da odnese bod sa Karaburme (1:1).

Crveno-beli su slomili otpor Metalca u 57. minutu strelac je bio Lekić, isti igrač povisio je na 2:0 u 90. minutu. Konačni rezultat u prvom minutu nadoknade vremena postavio je Blažić.

"Romantičari" su došli do vođstva, ali je za to bio zaslužan igrač gostiju Ivan >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Babić, koji je u 26. minutu postigao auto-gol.

Ipak, Kruševljani su do veoma važnog boda u borbi za mesto u gornjem delu tabele došli u 68. minutu preko internacionalca iz Gane, Java Antvija.

Fudbaleri Javora su u Ivanjici protiv subotičkog Spartaka (1:0) došli do druge ovosezonske pobede, a strelac je bio Miloš Trifunović u 71. minutu.

Ekipa Borca savladala je u Čačku fudbalere Jagodine sa 2:1, a pobedonosni gol dao je Slobodan Vuskovljak u 90. minutu. Prethodno, domaćin je poveo preko Ivana Đokovića u 82. minutu, a izjednačio je Vladimir Đilas u 84. minutu. Gosti su od 61. minuta igrali bez isključenog Irfana Vusljanina.

Utakmica u Požarevcu između novog superligaša Mladog Radnika i beogradskog Rada završena je bez pogodaka.