Nastavlja se fudbalsko prvenstvo Srbije

Izvor: RTS, 23.Okt.2009, 11:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Utakmicama devetog kola ovog nastavljeno je takmičenje u Jelen Super ligi. Vodeća Crvena zvezda je na svom terenu savladala cačanski Borac sa 1:0. Mali gradski derbi u nedelju će na Banjici odigrati ekipe Rada i Partizana.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Borac iz Čačka sa 1:0, i tako se učvrstili na prvom mestu superligaške tabele.

Jedini gol na utakmici postigao je Vladimir Bogdanović u 55. minutu. Zvezda je sa osam pobeda i nerešenim rezultatom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prva na tabeli sa 25 bodova.

Crveno-beli su dosta teško stigli do osme pobede u prvenstvu, pošto su teško probijali gustu odbranu gostiju. U prvom poluvremenu samo su dva puta uposlili golamana Borca Branka Grahovca, koji je uspeo da odbrani šuteve Dejana Lekića u četvrtom i 45. minutu. Lekić je u 23. minutu postigao gol, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Meč je odlučio sjajan pogodak rezerviste Boganovića iz slobodnog udarca u 55. minutu, kada je vezista Zvezde sa 25 metara pogodio gornji levi ugao protivničkog gola.

Borac je 10 minuta kasnije imao veliku šansu za izjednačenje, kada je Filip Knežević centaršut Bobana Dmitrovića sa leve strane glavom sproveo u donji desni ugao Zvezdinog gola, ali je golman domaćih Saša Stamenković uspeo vrhovima prstiju da izbaci loptu u korner.

U samom finišu Borac je imao terensku inicijativu, dok je Zvezda šanse tražila iz kontranapada. Pravih ozbiljnijih šansi nije bilo.

Na popularnoj Marakani bilo je oko 8.000 gledalaca.

U vojvođanskom derbiju Spartak je u Subotici dočekao Vojvodinu, koja deli treće mesto na tabeli sa OFK Beogradom. Subotičani su pružili otpor favorizovanim Novosađanima koji su, ipak, na kraju slavili sa 1:0. Stelac odlučujućeg gola bio je Mrđa u 50. minutu susreta.

"Romantičari" sa Karaburme na svom terenu su savladali Mladi radnik iz Požarevca sa 3:0. Strelci su bili: Milić 45, 79. i Jelić 48. minutu

Fudbaleri Napretka poraženi su na svom terenu od  "fenjeraša" Čukaričkog sa 2:0. Strelci za goste bili su Ribić u 36. i Bunjevčević 82. minutu.

Metalac je na svom stadionu pobedio Hajduk iz Kule sa 2:1. Metalac je poveo golom Krasića iz penala u 63. minutu, izjednačio je Komazec u 69, a konačni rezultat postavio je Teodorović u 82. minutu.

Ekipa Jagodine je dočekala BSK iz Borče i slaviča sa 2:0. Strelci su boli Đilas 1. minut iz penala, i Bojović u 65. minutu.

Smederevo i Javor odigrali su nerešeno 1:1. Strelci: Ranković u 28. minutu za Smederevo i Pavlović u 31. minutu za Javor.

Aktuelni šampion Partizan u nedelju gostuje ekipi Rada, nakon novog poraza u Ligi Evrope, ovoga puta protiv belgijskog Briža (2:0). Crno-beli u dosadašnjem toku prvenstva nisu zabeležili pobedu na tri gostovanja, dok je Rad u prošlom kolu izgubio od poslednjeplasiranog Čukaričkog sa 2:1.

Spartak - Vojvodina 0:1

Jagodina - BSK 2:0

Napredak - Čukarički 0:2

Metalac - Hajduk 2:1

Smederevo - Javor 1:1

OFK Beograd - Mladi radnik 3:0

Crvena zvezda - Borac 1:0