Na Mestalji se opet igra dobar fudbal – Valensija u seriji pobeda

Izvor: B92, 03.Feb.2024, 17:17

Na "Mestalji" se opet igra dobar fudbal – Valensija u seriji pobeda

Fudbaleri Valensije upisali su petu pobedu u poslednjih šest utamica, u subotu popodne nova je stigla u duelu protiv Almerije - 2:1.

Ugo Duro potvrdio je veliku formu, postigao je deseti gol ove sezone, Jeremčuk je duplirao vođstvo koje gosti, uprkos postignutom golu, do kraja nisu ugrozili.

Valensija je sedma na tabeli LaLige, na bod iza Real Sosijedada.

Tim Rubena Barahe je već do poluvremena dobio što je želeo, opipljivo vođstvo, sačuvan gol >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i utaban put ka pobedi.

Ipak, odgovor Almerije stigao je već u začetku drugog deča meča - tada je Aribas pogodio za 2:1 i najavio uzbuđenja.

Valensija je potom uspostavila inicijativu iz koje se izrodila najbolja prilika da se još jednom matira rival - penal.

Pepelu je u 61. minutu preuzeo na sebe da pogodi sa bele tačke ali se nije proslavio, promašio je, pa je meč i dalje imao notu neizvesnosti do samog kraja.

Nervoza gostiju koji nisu uspevali da dođu do egala u samom finišu je učinila svoje. Napadač Leo Baptistao je zaradio direktan crveni karton zbog nesportske reakcije, "požuteli" su Ramazani i Robertone potom, a Valensija je sačuvala gol.

Za goste, u završnici utakmice zaigrao je bivši napadač Partizana Marko Milovanović.