Murat Jakin novi selektor Švajcarske

Izvor: B92, 09.Avg.2021, 16:07

Murat Jakin novi selektor Švajcarske

Bivši švajcarski fudbaler Murat Jakin imenovan je za novog selektora nacionalnog tima, saopštio je Fudbalski savez Švajcarske.

Jakin će na klupi Švajcarske naslediti Vladimira Petkovića koji je krajem jula napustio tu funkciju posle sedam godina i preuzeo vođenje Bordoa.

Švajcarska je sa Petkovićem na poslednjem Evropskom prvenstvu napravili istorijski uspeh plasiravši se u četvrtfinale.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Jakin je potpisao ugovor do kraja kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, ali uz opciju produžetka saradnje.

Skoro 17 godina nakon što je odigrao poslednju, 49. utakmicu za Švajcarsku, Jakin se vratio u nacionalni tim, ovog puta kao trener.

"Velika mi je čast i zadovoljstvo što mogu predstavljati našu zemlju kao selektor. Ne sumnjam da ćemo se sa ovim sjajnim timom plasirati na Svetsko prvenstvo", rekao je Jakin.

Jakin, koji je igračke dane proveo u Švajcarskoj, Nemačkoj i Turskoj, osvojio je dve titule šampiona kao trener Bazela (2013. i 2014), s kojim je stigao do polufinala i četvrtfinala Lige Evropa.

On je, takođe, trenirao i Spartak iz Moskve, a na klupu Švajcarske stigao je iz švajcarskog drugoligaša Šafhauzena.

Jakin će kao selektor debitovati na utakmici protiv Grčke 1. septembra, nakon čega ga očekuju dve kvalifikacione utakmice za Svetsko prvenstvo protiv Italije i Severne Irske.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.