Izvor: B92, 07.Feb.2008, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Maroko otpustio selektora Mišela
Zbog eliminicije sa Kupa afričkih nacija fudbalski savez Maroka otpustio je selektora Anrija Mišela. Maroko je u prvom meču u grupi savladao Namibiju sa 5:1, ali je zatim izgubio od Gvineje i domaćina Gane. "Odlučilii smo da raskinemo ugovor sa francuskim trenerom i to ne samo zbog loših rezultata, već i zbog ponašanja na konferenciji za novinare po povratku iz Gane", izjavili su predstavnici FS Maroka.
Mišel je kritikovao svoje igrače zbog poraza >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od Gane 28. januara.
"Mislio sam da imamo kvalitet za taj turnir. Sada vidimo da to nije tako i da nismo na tom nivou", rekao je Mišel.
Igrač Maroka Jusuf Hađi rekao je L' Ekipu da se igrači osećaju izdanim posle trenerovih izjava.
Mišel je sa Obalom Slonovače došao do finala KAN 2006. godine i sa istim timom bio na SP u Nemačkoj. Ugovor sa selekcijom Maroka imao je do 2010. godine.










