Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Jul.2010, 17:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Maradona: Nemam više snage
BUENOS AIRES -
Selektor fudbalske reprezentacije Argentine Dijego Armando Maradona teško je podneo katastrofalni poraz protiv Nemačke u četvrtfinalu prvenstva sveta u Južnoj Africi rezultatom 4:0.
"Osećam se kao da me je neko pesnicom tresnuo po licu. Nemam više energije ni za šta", slikovito je Maradona opisao svoje stanje.
Jedan od najvećih fudbalera svih vremena istakao je da mu je taj poraz jedan >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << od najtežih trenutaka u životu.
"Možda mi je jedino bilo teže u trenutku kada sam završio fudbalsku karijeru. Ipak, tada sam bio mlad i lakše sam podneo rastanak sa fudbalom, a sada sa 50 godina sve se mnogo teže podnosi", rekao je Maradona i ponovo naglasio da "niko ne može da podnese poraz od 4:0".
Selektor "gaučosa" je napomenuo da razmišlja i o ostavci.
"Treba mi vremena da o svemu razmislim i o daljoj karijeri porazgovaram sa svojom porodicom, igračima i čelnicima federacije. Ta odluka zavisiće od mnogo stvari", istakao je Maradona.
On je rekao da je uoči utakmice protiv Nemačke "dobro analizirana igra pancera".
"Pročitali smo im igru, ali su oni s puno samopouzdanja ušli u utakmicu, kontrolisali loptu i realizovali sve šanse koje su im se ukazale. I pored svega smatram da su moji igrači pružili dobru partiju. Imam puno poverenje, ne samo u njih, već i u čitav stručni štab. Ukoliko se desi da odem iz reprezentacije, želeo bih da ovi igrači nastave istim putem", rekao je Maradona.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






