Luj van Gal selektor Argentine?

Izvor: B92, 27.Jul.2011, 00:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Luj van Gal selektor Argentine?

Holandski fudbalski stručnjak Luj van Gal jedan je od kandidata za selektora reprezentacije Argentine, preneli su holandski mediji.

Dnevni list "Telegraf" tvrdi da rukovodstvo Fudbalske federacije Argentine ozbiljno razmišlja da angažuje iskusnog 60-godišnjeg stručnjaka, koji je bez posla od odlaska iz minhenskog Bajerna u aprilu. Ukoliko Van Gal preuzme najbolje fudbalere Argentine, to bi bio prvi put u istoriji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da inostrani stručnjak predvodi gaučose'.

Argentina je kao domaćin razočarala na minulom Kupu Amerike eliminacijom u četvrtfinalu od Urugvaja posle izvođenja penala. Zbog tog neuspeha selektor Serhio Batista dobio je otkaz.

Van Gal je tokom uspešne karijere vodio Ajaks, Barselonu, AZ Alkmar i Bajern Minhen, a bio je i selektor nacionalnog tima Holandije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.