Leonardo napustio Milan

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Maj.2010, 18:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Leonardo napustio Milan

MILANO - Italijanski fudbalski prvoligaš Milan i šef stručnog štaba "roso-nera" Leonardo sporazumno su raskinuli ugovor, pa će brazilski stručnjak posle debitantske trenerske sezone morati da traži novi klub.

"Zajedno smo doneli odluku da je obostrano najbolje da u ovom trenutku prekinemo saradnju", rekao je Leonardo na konferenciji za štampu.

Prvi čovek Milana Adrijano Galijani rekao je da mu je žao što >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je sve završeno na ovaj način.

"Naravno da smo odluku doneli zajednički. Leonardo je naš čovek i bilo je prirodno da se rastanemo prijateljski i u slozi. Veoma mi je žao što je do toga došlo, ali fudbal je takav posao", rekao je Galijani.

Poslednji put na klupi Milana Leonardo će sedeti u nedelju na utakmici poslednjeg kola Serije A protiv Juventusa.

"Nadam se da ćemo odigrati dobro veliki derbi italijanskog fudbala i da ću se od igrača i navijača oprostiti pobedom", rekao je Leonardo.

Brazilac je u dva navrata igrao za Milan, od 1997. do 2001. i u sezoni 2002/03, a pre nego što je prošlog leta preuzeo tim od Karla Anćelotija, bio je tehnički direktor kluba.

Pod njegovim vođstvom ekipa je igrala veoma promenljivo. U jednom trenutku Milan je imao šansu da preuzme vođstvo u Seriji A, ali je tada usledila serija loših rezultata i na kraju je osvojeno treće mesto.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.