Home Međunarodni fudbal LŠ (kval) – Helsinki komplikovao u Belfastu, pa prošao dalje
Autor: Ivan Cvetković

sreda 19.07.2023.

Izvor: Sportske.net

HJK Helsinki

Fudbaleri Helsinkija kvalifikovali su se u drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su eliminisali prvaka Severne Irske Larne ukupnim rezultatom 3:2.
Gosti su večeras u Belfastu poveli u 26. minutu golom Tuomasa Olile, međutim drugo poluvreme donelo je totalni preokret.
Larne je stigao do izjednačenja u 65. minutu preko Lija Bonisa sa penala, da bi u 87. Žozef Tompson u potpunosti anulirao prednost Finaca iz prve utakmice.
Meč je otišao u produžetke, a detalj koji je presudio pobednika dogodio se u sedmom minutu produžetka kada je Vont na nesrećan način postigao autogol.
Helsinki će se u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona sastati sa Moldeom.