Klinsman savetnik u Torontu

Izvor: Politika, 03.Nov.2010, 20:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klinsman savetnik u Torontu

TORONTO – Nekadašnji selektor Nemačke Jirgen Klinsman postavljen je za savetnika u kanadskom fudbalskom klubu Toronto.

Klub je danas saopštio da će Klinsman i njegova kompanija Soker Solušns (prevod sa engleskog: Fudbalska rešenja) pomoći Torontu da se infrastrukturalno reorganizuje.

Klinsman je kao igrač nastupao za Štutgart, Inter, Monako, Totenhem, Bajern Minhen, Sampdoriju i Orandž Kauntri Blu Star >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << u Kaliforniji, a sa reprezentacijom Nemačke osvojio je titulu prvaka sveta 1990. godine i Evrope 1996.

Kao trener je s Nemačkom osvojio i bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu 2006. godine, a potom je predvodio Bajern i Toronto.

Beta

objavljeno: 03/10/2010

Nastavak na Politika...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.