Izvor: B92, 22.Okt.2009, 18:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Klinsman preuzima Betis?
Nekadašnji selektor fudbalske reprezentacije Nemačke Jirgen Klinsman nalazi se veoma blizu postizanja dogovora o preuzimanju španskog drugoligaša Betisa.
Mediji su preneli da je uprava Betisa nezadovoljna došadašnjim radom trenera Antonija Tapija i, navodno, španskom stručnjaku užurbano traži zamenu. Od napuštanja nemačkog državnog tima, sa kojim je osvojio treće mesto na Svetskom prvenstvu 2006. godine, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Klinsman je predvodio samo Bajern iz Minhena.
Klinsman je preuzeo Bavarce u julu 2008. godine, ali je 27. aprila 2009. godine, posle poraza od Šalkea(1:0), na domaćem terenu, dobio otkaz.
Bivši kapiten ’pancera’ je, u poslednjih nekoliko meseci, odbio više ponuda trofejnih evropskih klubova.



