Kinezi požuteli od lake ruke Milorada Mažića

Izvor: Vesti-online.com, 01.Mar.2019, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kinezi "požuteli" od lake ruke Milorada Mažića

Najbolji srpski fudbalski sudija Milorad Mažić startovao je vrlo autoritativno u kineskom šangajskom derbiju Šengu-SIPG (0:4).

Pravi šou-program se odigravao na Šangaj Hongku stadionu. Milorad Mažić je u debiju na Dalekom istoku pokazao četiri žuta i jedan crveni karton.

Prvi karton na utakmici i jedini za pobednički sastav Šangaj SIPG-a pokazan je u 20. minutu Uzbekistancu Odilu Ahmedovu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<

Junding Cao, igrač Šengua je žutim kartonom u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena nagovestio cunami koji će zapljusnuti domaćina nadalje.

Sledi autogol Kolumbijca Guarina kojim SIPG dolazi u vođstvo pred veliku pauzu.

Od 47. minuta kreće sunovrat žutim kartonom Bai Đianđuna. Dolazi do ulaska Di Gaoa u 53. minutu, da bi isti fudbaler deset minuta kasnije dobio ukupno treći timski žuti karton.

Ubrzo po nespretnosti Gaoa dolazi do drugog gola SIPG-a - strelac Venđin Liu.

Bai Đianđun je izbačen sa terena posle crvenog kartona  u 73. minuta.

FT Shenhua 0-4 in the first match of the season. Bai Jiajun was sent off. pic.twitter.com/yMHD3mqqxW— Shanghai Shenhua FC (@shanghaishenhua) 01. март 2019.

Brazilac Oskar i Ahmedov su dovršili posao pogocima u 78. i 88. minutu.

Mažić, sudija finala Lige šampiona 2018. godine,  nedavno je potpisao ugovor sa Kinezima da vodi utakmice nacionalnog prvenstva za 500.000 evra godišnje.

Business as usual. The city is (still) red #SIPG pic.twitter.com/qsMKOdFlc1— Mads Davidsen (@MadsRDavidsen) 01. март 2019.

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.