Katanec napustio klupu Makedonije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Apr.2009, 20:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Katanec napustio klupu Makedonije

SKOPLJE - Selektor fudbalske reprezentacije Makedonije Srećko Katanec podneo je danas ostavku zbog svađe sa napadačem Goranom Pandevom uoči prošlonedeljne kvalifikacione utakmice za Svetsko prvenstvo 2010. godine protiv Holandije.

Reprezentacija Holandije je u sredu u Amsterdamu pobedila Makedoniju sa 4:0.

"Nisam podneo ostavku zbog poraza od 4:0, već zato što je manji konflikt koji sam imao sa Pandevom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << napravio lošu atmosferu u timu. Pojedini igrači su zaslužni za to što je incident došao do medija. Ne mogu da tolerišem takvo ponašanje i u takvoj atmosferi ne mogu da radim", rekao je Katanec za sajt nacionalnog saveza.

Katanec smatra da Makedonija još ima šanse da osvoji drugo mesto u kvalifikacionoj Grupi Devet i tako dođe do baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo u Južnu Afriku 2010. godine, ali da joj treba trener koji će vratiti dobru atmosferu u ekipu.

Bivši selektor nije želeo da kaže zbog čega se posvađao sa napadačem reprezentacije.

Holandija je prva u Grupi Devet sa 15 bodova iz pet utakmica, osam više od Škotske i 11 od trećeplasiranog Islanda. Makedonija je odigrala četiri meča i osvojila tri boda, dok Norveška ima dva boda iz tri utakmice.

Katanec je u svojoj karijeri igrao za Ljubljanu, Dinamo iz Zagreba, Partizan, Štutgart i Sampdoriju. Za reprezentaciju Jugoslavije igrao je u periodu od 1983. do 1990. godine i ostvario je 31 nastup uz pet golova.

Za reprezentaciju Slovenije odigrao je pet mečeva i jednom je bio strelac.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.