Izvor: Vesti-online.com, 01.Sep.2012, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Karađorđev kup može da počne
Srpsko udruženje Kolo je održalo zabavu u Hamezliju, predgrađu Perta. Sav prihod sa ove zabave namenjen je organizatorima Karađorđevog kupa, fudbalskom turniru, koji se ove godine održava u Pertu, od 28. do 30. septembra.
Sve je počelo sa himnom "Bože pravde"
Branko Nikolajević sa grupom Kolo
Došli su da se odmore od svakodnevnice
Veljko Dražić, Dragan Bulatović, Boban, Sonja >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << i Lana Pavlović i Milena Bulatović
Gospođa Vera je zahvalna na Viktorovoj podršci
Kao i uvek, neumorna, vedra i nasmejana, gospođa Vera Zimonjić, je kao domaćin večeri, pozdravila prisutne i poželela im dobar provod.
"Ja sam odavno napustila moju Srbiju, a nostalgija je uvek prisutna, i zato mi ovakve zabave pričinjavaju zadovoljstvo. Želim da okupim Srbe i srpske organizacije u Pertu i podstaknem na još bolju međusobnu saradnju, veli ona.
Zabava je počela sa "Bože pravde", a veselje je trajalo do kasno u noć.
Posetioce je zabavljao orkestar Skadarlija sa solistkinjom Katicom Sajčić. Zabavi su prisustvovali brojni posetioci sa željom da svojim prisustvom učestvuju i donacijom pomognu organizovanje Karađorđevog kupa.
Bilo je uživanje gledati umeće folklorne grupe iz Madingtona. Deca iz Kola su sjajno izvela šaljivu igru iz Banata. Najveću pažnju je privukao Branko Nikolajević koji je oduševio svojim darom za igru, jer je očigledno to nasledio od svoje bake Vere.
Supruga prote Saše Stojanovića Biljana je poklonila svoj ručni rad "Božju molitvu", koji je prodat na aukciji za $550. Sliku je kupio prota Saša i naveo da bi želio da ova slika bude okačena na zid kluba Srbije u Dianeli na skorom otvaranju prostorija. Predsednik kluba Srbija Mišo Kovač se u ime kluba složio.
Izgleda da popularnost ovakvih zabava raste. Među brojnim posetiocima uz muziku i dobru hranu uživale su i porodice Dražić, Bulatović i Pavlović. Pridružio se i ponudio pomoć prijatelj srpskog naroda Viktor Bajić (otac mu je Srbin a majka Ruskinja), koji se u poslednje vreme sreće na skoro svakoj srpskoj zabavi u Pertu.
Na ovoj zabavi skupljeno je $5.950 u korist Karađorđevog kupa. Da li će i naslednici, kada to gospođa Vera ne bude u mogućnosti da organizuje, znati da nastave da čuvaju tradiciju i organizuju ovakve zabave.
Nastavak na Vesti-online.com...




