Izvor: Blic, 14.Nov.2008, 00:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kapelo uveo dijetu reprezentativcima Engleske
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Fabio Kapelo zabranio je svojim igračima da jedu prženu hranu i kečap, jer je to, prema njegovom mišljenju, jedan od razloga za slabe igre.
Kapelo je postao selektor Engleske krajem prošle godine, posle neuspeha ostrvske selekcije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008.
Italijanski stručnjak je odmah po preuzimanju reprezentacije najavio promene u načinu rada i funkcionasanja nacionalnog tima, a jedna od mera >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odnosila se i na ishranu.
"Jedna od mera je i ta da sam im uveo mediteransku dijetu, umesto da konzumiraju pomfrit i kečap. Novost je i to da svi idemo zajedno na doručak, kao i da moraju s vremena na vreme da isključe mobilne telefone", kazao je Kapelo.
Kapelo je dodao da su igrači bez prigovora prihvatili novi način ponašanja u reprezentaciji, jer su, prema rečima Italijana, "veliki profesionalci".
Kapelov prethodnik Stiv Meklaren pretrpeo je veliki broj kritika u medijima zbog preterane bliskosti sa igračima.
"Odlučan sam u nameri da ponovo probudim duh koji je Engleska imala ranije, dok je bila fudbalski učitelj ostatku sveta", zaključio je Kapelo.
Kapelo: Momci, za vas nema kečapa!
Izvor: Mondo, 13.Nov.2008, 18:37
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Fabio Kapelo zabranio je svojim igračima da jedu prženu hranu i kečap, jer je to, prema njegovom mišljenju, jedan od razloga za slabe igre.





