KRAJ JEDNE ERE: Španija se posle poraza od Čilea oprostila od svetske krune

Izvor: Kurir, 18.Jun.2014, 21:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čile je pobedom nad Španijom od 2:0 izborio osminu finala SP, a "crvenu furiju" je ostavio bez svetske titule

RIO - Dosadašnji svetski šampion selekcija Španije neće braniti titulu na Mundijalu u Brazilu.

Španija je posle dva kola na SP u Brazilu izgubila sve šanse za plasman u osminu finala, pošto je posle poraza od Holandije (1:5), večeras doživela neuspeh i od Čilea (0:2).

Golove za Čile postigli su Vargas u 20. i Aranguiz u 43. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << minutu. Španija je tako posle više od šest godina apsolutne dominacije u svetskom fudbalu, titule prvaka sveta u Južnoj Africi 2010. i dva vezana evropska trofeja - 2008. i 2012, izgubila primat - eliminacijom već posle druge utakmice šampionata u Brazilu.

Španija nije mogla da se oporavi posle poraza od Holandije na startu Mundijala. Čileanci su poveli u 20. minutu preko Vargasa, koji je posle odličnog proigravanja Sančeza i asistencije Araguiza doveo svoj tim u vođstvo. Sančez je u 43. minutu uputio šut ka Kasiljasu, koji je uspeo samo da odbije loptu, al je na nju natrčao Araguiz i smestio je u levi donji deo mreže. Španija je dominirala u drugom poluvremenu, ali i pored nekoliko velikih prilika nije uspela da postigne gol.

22:52 (90+2) - Velika šansa za Španiju

22:50 (90) - Utakmica je produžena za 6 minuta

22:46 (86) - Čile sve bliži pobedi i plasmanu u osminu finala Mundijala

Čile sigurnom igrom održava prednost od 2:0. Čileanci sve bliži velikog istorijskog uspeha

22:38 (78) - Španija sve bliže eliminaciji sa SP

Fudbalska reprezentacija Španije sve bliže eliminaciji sa Mundijala.

22:28 (68) - Isla propustio šansu da dotuče Španiju

Odličan kontranapad Čilea. Isla je ostao sam ispred Kasiljasa, ali je šutirao visoko preko gola.

22:13 (53) - Kakav promašaj Španije!

Dve šanse u istom minutu za Španiju. Bravo je prvo zaustavio udarac iz slobodnog udarca, a onda je Buskets promašio nemoguće. On je na svega nekoliko metara ostao ispred praznog gola, ali je njegov udarac završio pored gola.

21:47 (45+2) - Kraj prvih 45 minuta. Čile vodi 2:0!

Posle prvih 45 minuta Čile vodi 2:0. Španija nemoćna i preti joj eliminacija sa SP

21:43 (43) - GOLLLLL!!! Čile vodi 2:0!

Čile vodi 2:0. Slobodan udarac sa 20-ak metara izveo je Aleksis Sančez, Kasiljas brani ali odbija loptu na nogu Aranguizu, koji je plasira u mrežu španskog gola.

21:09 (9) - Igra se na sredini terena

Španija se oslobodila pritiska čileanske reprezentacije. Igra se odvija na sredini terena

Čile: Bravo, Mena, Isla, Silva, Aleksis, Vidal, Vargams, Medel, Hara, Aranguiz, Dijaz.

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.