Joakim Lev protiv bojkota EP u Ukrajini

Izvor: Vesti-online.com, 08.Maj.2012, 00:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Joakim Lev protiv bojkota EP u Ukrajini

Selektor fudbalske reprezentacije Nemačke Joakim Lev rekao je da je protiv bojkota Evropskog prvenstva u Ukrajini, zbog tretmana bivše premijerke te zemlje Julije Timoščenko koja služi zatvorsku kaznu.

Lev je rekao da podržava napore da se uslovi u kojima Timoščenko služi kaznu poboljšaju, ali da bojkot mečeva EP u toj zemlji nema nikakvog smisla.

Bivša premijerka služi zatvorsku >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << kaznu od sedam godina zbog zloupotrebe položaja, a zbog navodnih loših uslova za izdržavanje kazne ona je stupila u štrajk glađu.

Slučaj Timoščenkove privukao je veliku pažnju u Evropi a neki zvaničnici Evropske unije založili su se za bojkot utakmica u Ukrajini zbog nehumanih uslova u kojima bivša premijerka služi kaznu.

Evropsko prvenstvo biće održano u Poljskoj i Ukrajini od 8. juna do 1. jula.
Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.