I Parma ima svog Kineza

Izvor: MozzartSport.com, 16.Nov.2017, 20:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I Parma ima svog Kineza

Ernan Krespo na mestu potpredsednika

Kinezi osvajaju italijansko fudbalsko tržište. Posle Milana i Intera, i drugoligaš Parma je za predsednika dobila kineskog biznismena Đijanga Ližanga.

Parma je bankrotirala 2015. godine, a novi klub pod imenom Parma 1913 krenula je iz Serije D. Za dve sezone preskočila je dva ranga takmičenja, a danas je većinski vlasnik, konglomerat Nuovo Inicio prodao 60 >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << posto akcija kineskoj kompaniji Desports Grup i to za sumu od 15.000.000 evra.

Italijanski konglomerat je zadržao 30 posto akcija, a preostalih 10 posto je u vlasništvu navijača.

Zanimljivo, na mesto potpredsednika imenovan je nekadašnji napadač Parme i argentinske reprezentacije Ernan Krespo. I ne samo to. Pomenuti kineski biznismen kupio je i španski klub Granadu, ima pet posto akcija NBA ligaša Minesote Timbervulfs, kao i 90 posto akcija klub Čongćing Lifan.

“Nemam nameru da pravim revoluciju, klub ima svoj identitet i to se neće menjati. Radićemo svi zajedno. Parma će ustati i ponovo će biti gigant. Vratićemo se na mesto u italijanskom fudbalu koje nam pripada. Nadam se da ćemo uskoro proslaviti i povratak u Seriju A”, rekoa je Ližang.

Parma je do sada osvojila tri italijanska kupa, kao i jedan nacionalni superkup. Pored toga, ima i dva UEFA kupa, Kup pobednika kupova i evropski superkup.

(FOTO: Shutterstock)

Nastavak na MozzartSport.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MozzartSport.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MozzartSport.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.