Izvor: BKTV News, 15.Jun.2012, 21:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hrvati gađali Balotelija bananama
UEFA je najavila da će ispitati tvrdnje o tome da su navijači Hrvatske na rasnoj osnovi uvredili italijanskog napadača Marija Balotelija na Evropskom prvenstvu.
Prema izjavi jednog francuskog fotoreportera, hrvatski navijači na stadionu u Poznanju bananom gadjali Balotelija.
Fudbalski savez Italije nije uložio zvaničan protest, a niko od igrača >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << Azura takodje nije mogao potvrdi autentičnost te tvrdnje.
Italijanski savez, međutim, uložio je žalbu jer su navijači Španije i Hrvatske zviždali himni.
Hrvati već kažnjeni sa 25 hiljada evra
Hrvatska je kažnjena zbog toga što su navijači ubacivali petarde i baklje, a jedan od njih je i utrčao na teren u Poznanju i poljubio u usta selektora Bilića.
Najviše pirotehničkih sredstava upotrebljeno je prilikom proslave drugog gola selekcije Hrvatske.
Hrvati su na pomenutoj utakmici savladali Irce sa 3:1, a u četvrtak su odigrali nerešeno (1:1) sa Italijom i imaju realne šanse za plasman u četvrtfinale kontinentalnog šampionata.
Izvor: Б92
Tweet










