Izvor: Blic, 20.Jun.2008, 22:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fudbalski transferi: Kombinacije i spekulacije...
Odmah po završetku finala Lige šampiona otvoren je letnji prelazni rok, a Blic online vam prenosi najnovije spekulacije engleskih, italijanskih i španskih medija o mogućim dolascima i odlascima fudbalera iz najpoznatijih evropskih klubova. Kada se "fudbalska pijaca" završi, videćemo koliko je ovih vesti zaista imalo kakvu-takvu podlogu...
Samir Nasri će posle brojnih spekulacija i eliminacije Francuske sa Evropskog prvenstva konačno potpisati četvorogodišnji ugovor >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa , javlja BBC. Detalji još nisu zvanično saopšteni, ali se pretpostavlja da će "tobdžije" izdvojiti najmanje 17 miliona evra za veznjaka Marseja.
"Novi Zidan" francuskog fudbala je odavno meta Arsena Vengera, a pre mesec dana je "L' Ekip" javio da je njegov transfer na Emirate gotova stvar. Stvar se odužila zbog odlaska sa reprezentacijom na Alpe, ali je neslavno završena kampanja "petlova" već u grupnoj fazi omogućila "tobdžijama" da ranije angažuju talentovanog igrača alžirskog porekla.
Nasri (20), koji pripada novom talasu supertalentovanih fudbalera iz Francuske, je postigao 11 golova u francuskoj ligi od kako je sa 16 godina debitovao u eliti, a šest pogodaka je dao ove sezone i upisao je deset asistencija.
Španski fudbalski prvoligaš Sevilja objavio je večeras da je iz Majorke doveo reprezentativca Fernanda Navara, sa kojim je potpisan petogodišnji ugovor. Klub nije objavio nikakve finansijske detalje transfera osim što je odredio obeštećenje od 30 miliona evra za levog beka.
Sevilja će osim novca u Majorku poslati i veznog igrača Luisa Martija, koji je do sada igrao na pozajmici u drugoligašu Real Sosijedadu.
Navaro ima 25 godina, a za reprezentaciju Španije debitovao je u pobedu od 2:1 nad Grčkom u sredu na Evropskom prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj.
Sportski direktor Štutgrata Horst Held izjavio je da klub nema nameru da, uprkos brojnim ponudama, proda svog najboljeg igrača Maria Gomeza minhenskom Bajernu.
Iako su čelnici Bajerna za petak zakazali sastanak sa kolegama iz Štutgarta i u međuvremenu dogovorili detalje ugovora sa odličnim napdačem, Held se na veb sajtu Štutgrata javio saoštenjem u kome se navodi da budući planovi kluba uključuju i "Super Maria".
"U proteklih nekoliko dana tema odlaska Gomeza iz Štutgarta postala je svakodnevnica. Podsetio bih da on ima ugovor do 2012. godine, a uprkos razmeni informacija sa Bajernom naša pozicija ostaće ista – želimo da Gomez ostane kod nas", kategoričan je Held.
Posle odlaska menadžera Marka Hjuza u ekipu Mančester sitija, Blekburn roversi nalaze se u potrazi za novim trenerom. Poslednji u nizu kandidata sa kojim su čelnici nekadašnjeg prvaka Engleske obavili razgovor je doskorašnji trener Hetafea Mihael Laudrup.
Predsednik Roversa Džon Vilijams lično je otputovao na EURO kako bi s sreo sa Mihaelom kome je posle odlaska iz Hetafea najpre propao dogovor sa Panatinaikosom. Laudrup je u žižu interesovanja dospeo posle sjajne sezone minule sezone u kojoj je Hetafe nesrećno eliminisan u četvrtfinalu Kupa UEFA, a mali klub iz pregrađa Madrida igrao je i u finalu nacionalnog Kupa.
Pored Laudrupa, na meti kluba sa Ivud parka nalaze se i Pol Ins, Stiv Meklaren i Sem Olerdajs.
Argentinski fudbaler Ignasio Martin Skoko potpisao je ugovor sa grčkim AEK-om, saopštio je atinski klub.
Skoko, koji je u AEK došao iz meksičkog kluba Pumas, potpisao je četvorogodišnji ugovor.
Klub nije saopštio finansijske detalje ugovora, ali grčki mediji navode da je transfer vredan 4,6 miliona dolara, i da će Skokova godišnja plata biti 930.000 dolara.
AEK je sezonu u grčkom prvenstvu završio na drugom mestu, i naredne sezone takmičiće se u Kupu UEFA.
Norveški fudbaler Jon Arne Rise prešao je iz Liverpula u Romu, sa kojom je potpisao četvorogodišnji ugovor.
Liverpul će dobiti pet miliona evra u četiri iste rate u rasponu od 18 meseci, kao i premije za dobre rezultate italijanske ekipe. Godišnja zarada 27-godišnjeg defanzivca biće 2,8 miliona evra.
Rise je došao u Liverpul iz Monaka 2001. godine. Sa engleskim klubom osvojio je Ligu šampiona 2005. godine i FA Kup naredne sezone.
On je, međutim, označen kao glavni krivac što se Liverpul nije plasirao u finale Lige šampiona, pošto je u prvom meču polufinala protiv Čelsija postigao autogol koji je timu iz Londona doneo izjednačenje.






