Fudbalerke Kolumbije i Maroka u osmini finala SP

Izvor: B92, 03.Avg.2023, 14:30

Ženske fudbalske reprezentacije Kolumbije i Maroka plasirale su se iz Grupe H u osminu finala Svetskog prvenstva koje se održava u Australiji i Novom Zelandu.

U poslednjem kolu te grupe, Maroko je u Pertu pobedio Kolumbiju sa 1:0 pogotkom Anise Lahmari u četvrtom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

Maroko je tom pobedom stigao do šestog boda i kao drugoplasirani je prošao u osminu finala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gde će igrati protiv selekcije Francuske.

Isti broj bodova sakupila je i prvoplasirana Kolumbija koja će se za plasman u četvrtfinale boriti sa Jamajkom.

U drugom meču Grupe H, Južna Koreja i Nemačka su u Brizbejnu odigrale nerešeno 1:1.

So-Hun Čo je dovela Južnu Koreju u vođstvo u šestom minutu, a izjednačila je Aleksandra Pop u 42. minutu.

Taj rezultat je Nemačku ostavila na trećem mestu sa četrii boda i tako je završila takmičenje.

Južna Koreja je ostala poslednja sa jednim osvojenim bodom.

Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo