Fudbal: Srbija na poluvremenu gubi od Hrvatske 0:2

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Mar.2013, 20:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbal: Srbija na poluvremenu gubi od Hrvatske 0:2

ZAGREB -

Fudbalska reprezentacija Srbije u Zagrebu gubi na poluvremenu protiv domaće selekcije Hrvatske utakmicu A grupe kvalifikacija za prvenstvo sveta 2014. rezultatom 0:2.

Hrvatska je golom Ivice Olića pred kraj prvog poluvremena povela 2:0 protiv Srbije. Olić je gol postigao grudima sa metar ispred gol linije nakon slobodnog udarca.

Ranije Hrvatska je golom Marija Mandžukića povela protiv Srbije u 20. minutu prvog poluvremena.

Munjevita akcija >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kockastih usledila je nakon greške Aleksandra Kolarova, nakon čega je usledio tačan pas za gol iz peterca.

Nekoliko sati pre meča atmosfera u Zagrebu je uzavrela. Euforija pred početak meča osećala se na svakom koraku, kafići su bili puni, pevale su se navijačke pesme, a većina je uverena u pobedu Hrvatske kojom bi se domaći nacionalni tim sasvim približio plasmanu na Mundijal u Brazilu.

Danas ranije policija je upala u prostorije najvatrenijih navijača Dinama "Bed Blu Bojsa" u Draškovićevoj ulici u Zagrebu i legitimisala prisutne.

Specijalci su tražili navijače koji imaju sudsku zabranu dolaska na stadion, a nisu se javili policijskoj stanici, prenosi sajt Index.hr.

Privedeni zbog ustaških oznaka i paljenja baklji

Zagrebačka policija danas je na centralnom zagrebačkom trgu bana Jelačića, na kome će se susret fudbalskih reprezentacija Hrvatske Srbije pratiti preko video zida, privela dva mladića - jedan je priveden zbog kape sa ustaškim oznakama, a drugi zbog zapaljene bengalske baklje.

Mediji su zabeležili slučajeve pevanja ustaških pesama ili uzvika "Ajmo ustaše" ili "Ubi Srbina". Reč je o manjim grupama navijača, među kojima i onih iz hercegovačke varošice Ljubuški, koje su s tim prestajale kada se policija približila.

Policija, koja obezbeđuje rejon stadiona Maksimir, na kome će biti 35.000 gledalaca, Jelačićev trg u Zagrebu, kao i sve glavne trgove u hrvatskim gradovima na kojima će se pratiti meč preko video bima, sve snima shodno uobičajenoj proceduri kako bi u slučaju incidenata mogla identifikovati učesnike.

Prema navodima medije, u obezbeđenje utakmice uključeno je oko 1.500 policajaca svih rodova - od osnovne do interventne i granične koja, prema dosadašnjim podacima, nije imala posla s navijačima iz Srbije.

Svi se slažu da je, pošto navijači Srbije ne mogu da dođu na stadion Maksimir, sva odgovornost na domaćim navijačima.


Pogledaj vesti o: Fudbal

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

FOTO: Srbija samu sebe pobedila, ništa od Svetskog prvenstva

Izvor: Radio 021, 22.Mar.2013

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je danas Srbiju 2:0, čime je naša selekcija izgubila gotovo sve šanse da se plasira na Svetko prvenstvo 2014. godine.

Nastavak na Radio 021...

Fudbal: Srbija izgubila od Hrvatske 0:2

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Mar.2013

ZAGREB -..Fudbalska reprezentacija Srbije u Zagrebu je izgubila protiv domaće selekcije Hrvatske utakmicu A grupe kvalifikacija za prvenstvo sveta 2014. rezultatom 0:2...Hrvatska je golom Marija Mandžukića povela protiv Srbije u 20. minutu prvog poluvremena...Munjevita akcija kockastih usledila je...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.