Izvor: Šumadija Press, 03.Maj.2015, 11:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fudbal: Evrogolovi Lajkovčana
ŠUMADIJA 1903 – ŽELEZNIČAR (L) 1:2 (0:2)
KRAGUJEVAC – Stadion: „Bubanj“. Gledalaca:150. Sudija: Dragan Nikolić (Požarevac). Pomoćnici: Marko Majstorović (Smederevska Palanka) i Miloš Živanović (Kostolac). Strelci: S. Milosavjević u 69. minutu (iz jedanaesterca), Cvetković u 20. i Simić u 30. minutu za Železničar. Žuti karton: M. Milosavljević (Šumadija 1903). Crveni karton: Stević u 88. minutu (Šumadija 1903).
ŠUMADIJA 1903: >> Pročitaj celu vest na sajtu Šumadija Press << Jurišević, Živanović, Marić, Matanović (Knežević), Komatina, M. Milosavljević, Stević, Aleksić (Simić), Đorđević, S. Milosavljević, Grujičić ( Dimitrijević).
ŽELEZNIČAR: Jovanović, N. Simić, Ćesarević, Sofronić (S. Tomić), V. Simić, Paunović (Radivojević), Matić (D. Tomić), Plećić, Šalipur, Ristić, Cvetković.
IGRAČ UTAKMICE: Vladimir Simić (Železničar).
Posle tri prolećne pobede na Bubnju, fudbaleri Šumadije 1903 juče su zaustavljeni od veoma dobre ekipe lajkovačkog Železničara. Bio je to i četvrti poraz kragujevačkog srpskoligaša na svom terenu u ovoj sezoni. Pre Lajkovčana, bodove u jesenjoj sezoni sa Bubnja odneli su Budućnost Krušik iz Valjeva (0:1), Loznica (0:2), Sloga iz Požege (0:1). Međutim, Šumadija 1903 ove poraze donekle je nadoknadila pobedom u Raški (1:3) i remijem u Smederevu (0:0), u Lajkovcu sa Železničarom (1:1) i Šumadijom u Aranđelovcu (1:1) i zadržala mesto u sredini tabele.
U jučerašnjem duelu, Lajkovčani su vratili „dug“ Šumadiji 1903 i to sa kamatom. Postigli su u prvom poluvremenu dva efektna pogotka i iznenadili domaćina, koji je igrao, a Železnižar davao golove.
Početak utakmice pripao je srpskoligašu sa Bubnja, koji je želeo što pre da dođe do prednosti, ali su Lajkovčani bili konkretniji, a šanse domaćina da savladaju golmana Jovanovića nisu iskoristili Đorđević i Grujičić.
Prvi ozbiljniji udarac na gol Železničar je pretvorio u pogodak i to na veoma efektan način. U 20. minutu, posle akcije preko leve strane lopta je došla do Cvetkovića, koji je sa dvadesetak metara opalio kao iz katapulta i loptu poslao u desni gornji ugao mladog golmana Juriševića. Tako su gosti došli u vođstvo pravim evrogolom. Pet minuta kasnije pripretio je i Nebojša Simić, koji je, posle kornera, sa pet metara loptu glavom poslao pored gola.
Ono što je propustio Nebojša ispravio njegov prezimenjak Vladimir Simić još jednim prelepim pogotkom. Bio je to brz kontranapad igrača Železničara, u 29. minutu. Lopta je došla do veziste Lajkovčana, koji je sa 25 metara sa leve strane pogodio suprotni ugao golmana Šumadije 1903 i povećao prednost gostiju na 2:0. Bio je to i mali šok za domaće fudbalere, koji se nisu predavali i nastavili da prete raspoloženom protivniku. U 38. minutu, levi bek Marić je ušao u kazneni prostor i šutirao jako levicom iskosa sa desetak metara, ali je lopta završila za malo preko prečke.
U finišu prvog poluvremena i mladi prvotimac Radničkog 1923 Stević, na „privremenom radu“ u Šumadiji 1903, dva puta je pokušao da savlada golmana Železničara Jovanovića, ali bezuspošno, pa su gosti otišli na odmor sa dva gola prednosti.
U drugom poluvremenu, Šumadija 1903 igrala je bolje na sredini terena i pripremala šanse, ali je pokazala da joj je realizacija i dalje slabija strana. U 57. minutu, mladi Aleksić je izgubio duel u vazduhu sa golmanom Železničara posle nabačene lopte sa desne strane u peterac. U narednom minutu, Stefan Milosavljević je šutirao sa oko 20 metara po zemlji, ali je golman Jovanović bio siguran. Šumadija 1903 je vršila pritisak na gol Železničara i Stević je u 64. minutu umesto mreže pogodio stativu. Samo pet minuta kasnije Šumadija 1903 je smanjila prednost gostiju, koji su se grčevito branili. U gužvi pred golom Železničara lopta je pogodila u ruku Cvetkovića i sudija je pokazao na belu tačku. Siguran realizator jedanaesterca bio je Stefan Milosavljević i smanjio prednost Lajkovčana na 1:2.
Nastavili su Kragujevčani sa pritiskom na gol gostiju u želji da dođu do izjednačenja ili eventualnog preokreta. U 85. minutu, posle kontranapada Plećić je šutirao jako, ali je domaći golman Jurišević uspeo loptu da izbaci u korner. Igrači Šumadije 1903 tražili su još jedan jedanaesterac posle velike gužve pred golom i starta odbrane, ali je sudija naljutio domaćine kada je i Steviću u 88. minutu pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.
Borili su se igrači kragujevačkog srpskoligaša do poslednjeg minuta, ali su Lajkovčani uspeli da sačuvaju svoju mrežu i odnesu bodove sa Bubnja.
Juče su odigrana još četiri susreta 23. kola Srpske lge „Zapad“. Pobeda Beloševac je osvojila bod u Topoli igrajući sa Karađorđem 0:0, istim rezultatom završen je i duel Jasenice i Jedinstva iz Uba. Šumadija iz Aranđelovca poražena je od Sloge u Požegi sa 6:0, a vodeća Loznica osvojila je bod igrajući 1:1 sa Rudarom u Kostolcu. Danas će se sastati Žvižd – Budućnost Krušik, Polet – Smederevo 1924 i Bane – Jošanica.
I pored poraza, Šumadija 1903 je zadržala osmo mesto, u sredini tabele, sa 32 boda, a Železničar je na drugom mestu smanjio prednost Loznice na devet bodova.
U narednom kolu sastaju se: Jošanica – Šumadija 1903, Pobeda – Zvižd, Loznica – Bane, Železničar – Sloga (P), Šumadija (A) – Polet, Smederevo 1924 – Jasenica, Jedinstvo – Karađorđe i Budućnost Krušik – Rudar.
Pogledaj vesti o: Fudbal, Kragujevac








