Fudbal: Bor pobedio „Kablove“ evrogolom Đoševskog

Izvor: MC Bor, 09.Sep.2013, 12:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bor, 9. septembar

Autor : S.Ranđelović
Fudbaleri Bora ostvarili su i drugu uzastopnu pobedu u Pomoravsko-timočkoj zoni. Ovoga puta savladana je ekipa Kablova iz Zaječara sa 1:0.  Oko 500 prisutnih gledalaca po sunčanom  vremenu , idealnom za igru , strepelo je za rezultat do samog kraja meča. Borski tim je napadao tokom cele utakmice.Gosti su došli po bod i zamalo su i uspeli u svojoj nameri, a što nisu , čini se da su sami krivi. Odluka je pala u trećem minutu nadoknade vremena, kada je rezervista Đoševski retko lepim golom doneo svom timu nova tri boda. Ovom pogotku prethodilo je isključenje igrača Kablova sa brojem 3 Miloša Radosavljevića, kome je solidni sudija Antić iz Jagodine, pokazao drugi žuti karton zbog pokušaja simuliranja i zadržavanja igre.  Usledio je poslednji napad Borana, upućena je duga lopta u šesnaesterac Kablova, gosti su pokušali da je izbace , ali je ona došla do strelca Đoševskog koji je pogodio sam desni gornji ugao odličnog Davora Joksimovića. Na kraju ipak zaslužena pobeda Bora, koji je u ovoj utakmici pokazao i više želje i bolju igru. izdvajamo i šanse Milana Stankovića iz prvog dela utakmice,kao i Ivanova i Nikole Jovanovića iz drugog poluvremena, kada su bili sami pred golmanom gostiju, ali je Joksimović izašao kao pobednik u ovim duelima. Igrači Kablova imali su nekoliko solidnih pokušaja iz kontranapada , ali je borska odbrana na čelu sa sigurnim Stanojevićem i kapitenom Trailovićem na vreme neutralisala svaku opasnost po svoj gol. Posle ove pobede OFK BOR je četvrti na tabeli sa osam osvojenih bodova, samo dva manje od vodećeg Borca iz Bivolja. U narednom petom kolu Borane očekuje teško gostovanje u Obrežu protiv ekipe Juhora.
OFK BOR :Trailović; Živanović; Mladenović; Janković; Stanojević; Lazarević (N.Nikolić od 62.min.); M.Terzić; Stanković; Ivanov ( N.Jovanović od 53.min); S.Jovanović; Mašić ( Đoševski od 80.min.); trener: Hakija Rovčanin
FK Kablovi : Joksimović; Živković; Radosavljević; P.Mladenović; Mi.Mihailović; Lapadatović (Ma.Mihailović od 46.min); Konić; M.Nikolić (Tošić od 80.min.); Stefanović (V.Mladenović od 65.min.); Bućin; Gligorijević;
Trener : Slaviša Krstić:
Strelac : Đoševski Miloš (Bor) 90+3. minut. ; Žuti kartoni : Ivanov; Terzić.M; Jovanović.S; Mašić (Bor) ; Mihailović Miloš; Živković; Bućin; Mihailović Marko; Milošević.N; Mladenović.V; (Kablovi) ; Crveni karton : Radosavljević (Kablovi) u 90 minutu (drugi žuti karton)
Sudije : Darko Antić (Jagodina); Ivan Aleksić (Ćuprija); Marko Đorđević (Kruševac); Delegat : Milivoje Pendo (Kruševac);