Francuska na Sen Deniju: Da se život nastavi

Izvor: Mondo, 26.Mar.2016, 21:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Francuska na Sen Deniju: Da se život nastavi

"Trikolori" će prvi put od terorističkog napada istrčati na teren nacionalnog stadiona.

Foto: Guliver/Getty images/Julian Finney

Francuski fudbalski reprezentativci očekuju veče puno emocija na pariskom stadionu "Francuska", na kome će u utorak igrati prvi put od terorističkih napada u Parizu prošlog novembra.

"Trikolori" će u utorak igrati protiv Rusije prijateljsku utakmicu i to će biti prvi meč francuske >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << fudbalske reprezentacije na nacionalnom stadionu otkako se tokom njene prijateljske utakmice protiv Nemačke bombaš samoubica razneo ispred stadiona 13. novembra, dok su izvedeni npadi i u drugim delovima Pariza.

Ragbi reprezentacija Francuske nedavno je na tom stadionu odigrala tri utakmice koje su protekle bez incidenata.

U terorističkim napadima u Parizu 13. novembra poginulo je 130 ljudi.

"Svi smo ljudska bića, a onda sportisti. Naravno da će dešavanja iz prošlog novembra uticati na nas kada odemo na stadion", rekao je fudbaler Arsenala, francuski reprezentativac Olivije Žiru.

Utakmica će se igrati u utorak od 21 čas, a tog dana biće pojačane mere bezbednosti, uključujući i detaljnu proveru javnog prevoza oko stadiona. Prvi bezbednosni prsten biće postavljen nešto dalje od kapija stadiona, gde će biti kontrolisane ulaznice, a navijači će biti pretresani.

Na ulazima na stadion mere bezbednosti biće dodatno uvećane.

"Sve je urađeno kako bi se garantovala bezbednost učesnicima. Tragedije u Parizu i Briselu su podsetnik na trenutno okruženje, ali moramo da idemo napred", rekao je selektor Francuske Didije Dešan.

Utakmica u utorak će biti i neka vrsta probe organizatora uoči Evropskog prvenstva, koje će se od 10. juna do 11. jula odigrati u Francuskoj. Očekuje se da će oko 2,5 miliona navijača prisustvovati utakmicama u 10 gradova domaćina.

"Život treba da se vrati u normalu", rekao je odbrambeni fudbaler Francuske Kristog Žale i dodao da neće obeshrabrivati prijatelje da dođu na stadion u utorak.

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Francuzi u Parizu prvi put od terorističkih napada

Izvor: B92, 26.Mar.2016

Francuski fudbaleri očekuju veče puno emocija na “Stad d’Fransu”, na kojem će u utorak igrati prvi put od terorističkih napada u Parizu prošlog novembra...Francuzi će se tada sastati sa Rusijom, a to će biti prvi meč ‘Trikolora’ na nacionalnom stadionu otkako se tokom prijateljske utakmice...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.