Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Feb.2015, 13:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fifa za kraće SP u novembru i decembru
Predsednik Azijske fudbalske konfederacije (AFC), šeik Salman bin Ebrahim Al Kalifa rekao je danas da bi Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru moglo da se održi u novembru i decembru, ali da traje nešto kraće nego inače.
Predsednik AFC rekao je da će sve opcije biti razmotrene sledećeg meseca na sastanku Fife u Cirihu, kada se očekuje preporuka Izvršnog komiteta te organizacije.
"Neki ljudi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << su zabrinuti, ali koju god odluku da donesemo, uvek će je neko preispitivati. Moramo da gledamo celokupnu korist", rekao je šeik Salman.
Fifa ne planira da smanji broj učesnika, ali pokušaće da za nekoliko dana skrati održavanje turnira koji obično traje mesec dana.
Mundijal 2022. godine trebalo bi da se održi na leto, ali je velika zabrinutost zbog velikih vrućina u Kataru i predlaže se da se turnir odigra tokom zime.
Skadamor: Evropski klubovi razočarani zbog zimskog termina
Izvršni direktor Premijer lige Ričard Skadamor ocenio je danas da su svi veliki evropski klubovi razočarani predlogom Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) da se Mundijal u Kataru 2022. održi u novembru i decembru.
Skadamor je bio jedan od članova radne grupe koja se danas sastala u Dohi.
"Veliko razočarenje je prava reč koju mislim da nakon ove odluke osećaju sve velike evropske lige, a naročito vodeći klubovi iz kojih dolazi većina igrača na Mundijal", rekao je Skadamor.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







