Izvor: Sportski Žurnal, 15.Apr.2011, 20:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FS Turske čuva Hidinka
Fudbalski savez Turske saopštio je da neće dozvoliti selektoru reprezentacije Gusu Hidinku da u isto vreme predvodi i neki klub. Holandski stručnjak je tokom 2009. godine, dok je bio selektor Rusije, na kratko preuzeo Čelzi, ali FS Turske neće dozvoliti da se taj slučaj ponovi.
– Prošle nedelje smo odbili pregovore sa Ajaksom, pošto se ugovorom Hidinku zabranjuje da radi u nekom klubu dok je selektor reprezentacije Turske – rekao je portparol turskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << saveza Turker Tozar britanskim medijima.
Prethodnih dana mediji su spekulisali da bi Hidink mogao da zameni Karla Ančelotija na klupi Čelzija.
– U ugovoru postoji posebna klauzula i naš predsednik Mahmut Ozenger nema nameru da je menja. Shvatamo da ljudi kao Roman Abramovič žele trenera, ali ako nam stigne ponuda – odbićemo je – rekao je Tozar i dodao:
– Gus Hidink je čovek koji uvek ispuni dogovor, a rekao nam je i da bi posao u Turskoj mogao da bude njegov poslednji trenerski posao. Želeli bismo da nas odvede u finale Svetskog prvenstva 2014. godine u Brazilu.
Reprezentacija Turske trenutno zauzima treće mesto u kvalifikacionoj A grupi za Evropsko prvenstvo 2012. godine sa devet bodova iz pet utakmica. Nemačka je prva sa svih pet pobeda, dok Belgija ima 10 bodova iz šest utakmica.
Nastavak na Sportski Žurnal...















