FS S kažnjen zbog diskriminisanja fudbalerki

Izvor: Kurir, 21.Dec.2012, 14:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FS S kažnjen zbog diskriminisanja fudbalerki

Tužba protiv FS S je podneta nakon pritužbe koju je poverenici Neveni Petrušić podneo Ženski fudbalski klub "Kikinda"

BEOGRAD - Apelacioni sud u Beogradu presudio je da je Fudbalski savez Srbije (FS S) diskriminisao ženske fudbalske klubove, jer je Pravilnikom o registraciji, statusu i transferu igrača, napravio razliku između klubova na >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << osnovu pola, saopštio je danas Kabinet poverenika za ravnopravnost.

Tim Pravilnikom je, kako se navodi u saopštenju, napravljena "neopravdana razlika u naknadi koju klubovi isplaćuju prilikom prelaska igrača u klubove više lige, tako što je propisano da klub za fudbalerku dobija 15 odsto od naknade koju bi dobio da je u pitanju fudbaler".

Presudom Apelacionog suda potvrđena je presuda Prvog osnovnog suda u Beogradu, na koju se FS S žalio, navodeći primer država u regionu u kojima nije predviđena visina naknade, kao i da u nekim zemljama EU nije predviđena nikakva naknada.

Fudbalski savez ima rok od 15 dana da postupi po presudi i izmeni spornu odredbu u Pravilniku, navodi se u saopštenju.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

FS S kažnjen zbog diskriminisanja

Izvor: RTV Pink, 21.Dec.2012

. . . Apelacioni sud u Beogradu presudio je da je Fudbalski savez Srbije (FS S) diskriminisao ženske fudbalske klubove, jer je Pravilnikom o registraciji, statusu i transferu igrača, napravio razliku između klubova na osnovu pola, saopštio je danas Kabinet poverenika za ravnopravnost. . .

Nastavak na RTV Pink...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.