FIFA traži 4 godine kazne za Tajlanđanina

Izvor: B92, 15.Jul.2016, 23:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FIFA traži 4 godine kazne za Tajlanđanina

Etički komitet Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) zatražio je suspenziju od najmanje četiri godine za bivšeg člana izvršnog odbora Voravija Makudija.

Makudi je kažnjen zbog falsifikovanja izbora u Fudbalskom savezu Tajlanda i drugih zloupotreba.

U saopštenju se navodi da su istražitelji Etičkog komiteta poslali dokumentaciju sudiji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji može da nametne kazne, kao i da su tražili kaznu od 25.000 švajcarskih franaka za Makudija.

On je optužen za "falsifikovanje" i odbijanje da sarađuje u istrazi.

Pred sudom na Tajlandu on je proglašen krivim da je u svoju korist namestio izbore za predsednika Fudbalskog saveza Tajlanda 2013. godine.

Makudi je 18 godina bio član izvršnog komiteta Fife, a napustio je funkciju 2015. godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.