Izvor: Blic, 21.Nov.2009, 00:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FIFA suspendovala fudbalski savez Iraka
Svetska fudbalska federacija (FIFA) suspendovala je danas Fudbalski savez Iraka zbog mešanja političkih organa u njegov rad.
FIFA je saopštila da je "nedopustivo" to što je Olimpijski komitet Iraka ove nedelje raspustio Fudbalski savez zbog optužbi za finansijske i administrativne malverzacije.
U utorak je dat rok do danas za povlačenje odluke >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << o raspuštanju iračkog saveza, što nije učinjeno, tako da je komisija za hitna pitanja FIFA suspendovala fudbalsku organizaciju te zemlje.
Reprezentacija Iraka zato neće moći da igra međunarodne utakmice, a FIFA će prestati finansijski da pomaže irački savez.
Prema pravilima FIFA, u rad nacionalnih fudbalskih saveza ne smeju da se mešaju ni drugi sportski savezi, ni politički organi.








