FIFA suspendovala Savez Nigerije

Izvor: B92, 04.Okt.2010, 19:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FIFA suspendovala Savez Nigerije

Svetska fudbalska federacija (FIFA) suspendovala je Fudbalsku federaciju Nigerije zbog mešanja političara u rad te organizacije.

U saopštenju FIFA navodi se da je odluka doneta na sastanku Odbora za hitna pitanja, a stupa na snagu odmah.

Protiv legalno izabranih članova Izvršnog komiteta Fidbalske federacije Nigerije vodi se sudski postupak, zbog čega oni ne mogu da obavljaju svoje funkcije.

Pored toga, nacionalni Komitet za sport je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << naredio generalnom sekretaru Fudbalske federacije da podnese ostavku, a ministar za sport je odredio koji će timovi igrati u prvoj ligi.

Suspenzija će biti na snazi sve dok sudovi ne obustave postupke protiv članova Izvršnog komiteta nacionalne fudbalske federacije, odnosno dok izabranim funkcionerima ne bude omogućeno da se vrate na posao i počnu da vode federaciju.

Za vreme trajanja suspenzije nijedna selekcija Nigerije neće moći da igra ni zvanične, ni prijateljske utakmice, a isto se odnosi i na klubove iz te države.

Pored toga, FIFA će Nigeriji uskratiti sva sredstva iz svojih fondova za razvoj, kao i sredstva iz Afričke fudbalske konfederacije.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Suspenzija za Nigeriju

Izvor: S media, 04.Okt.2010

Svetska fudbalska federacija (FIFA) suspendovala je Fudbalski savez Nigerije zbog mešanja Vlade ove zemlje u poslove Saveza...Ovakva odluka je rezultat poslednjih dešavanja u fudbalu ove afričke zemlje, najpre je pokrenut sudski postupak protiv članova Izvršnog komiteta sprečavajući ih da obavljaju...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.