FIFA pokrenula postupke protiv Džake, Šaćirija, FSS i Krstajića! (FOTO)

Izvor: BKTV News, 23.Jun.2018, 23:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FIFA pokrenula postupke protiv Džake, Šaćirija, FSS i Krstajića! (FOTO)

FIFA je objavila da je pokrenula postupke protiv reprezentativaca Švajcarske Granita Džake i Đerdana Šaćirija, kao i selektora Srbije Mladena Krstajića.

U saopštenju FIFA se navodi da je slučaj pokrenut pred Disciplinskom komisijom zbog načina proslave golova dvojice fudbalera u utakmici protiv Srbije.

FOTO: Tanjug/AP/Antonio Calanni

“Disciplinska komisija je otvorila postupke protiv švajcarskih fudbalera Granita Džake i Đerdana >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << Šaćirija, što je učinjeno zbog uznemiravanja navijača i pokazivanja političkih i uvredljivih poruka navijačima Srbije. Otvoren je i disciplinski postupak protiv FSS, zbog uvredljivih i političkih poruka navijača. Takođe, preliminarna istraga je pokrenuta i protiv selektora Srbije zbog izjava posle utakmice između Švajcarske i Srbije”, navodi se.

Švajcarski mediji navode da je Fudbalska asocijacija Švajcarske najavila da FIFA neće učiniti ništa, navodeći da je ”sve bilo spontano, normalno i bez problema”.

Uz Šaćirija i Džaku, simbol albanskog dvoglavog orla je pokazao i kapiten reprezentacije Švajcarske Stefan Lihštajner, ali, bar za sada, on nije deo istrage Disciplinske komisije FIFA.

“Bili smo pod velikim pritiskom, ovo nije laka utakmica za nas. Imamo mnogo Albanaca u timu, a postoji velika istorija sukoba Srbije i Albanije. Ovo je, sa mentalnog aspekta, bila veoma teška utakmica za njih“, tim rečima je kapiten branio poteze svojih saigrača.

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.