FIFA: Ronaldo brani, Mesi napada

Izvor: B92, 07.Dec.2009, 22:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FIFA: Ronaldo brani, Mesi napada

Tri fudbalera Barselone - Ćavi, Inijesta i Mesi i dvojica madridskog Reala - Ronaldo i Kaka, nalaze se u najužem izboru FIFA za najboljeg igrača sveta.

Leo Mesi je već osvojio trofej najboljeg evropskog igrača u izboru francuskog magazina "Frans fudbal", tom prilikom je dobio 473 boda, dok je drugoplasirani Kristijano Ronaldo imao 233.

Najveći favorit za osvajanje nagrade je 22-godišnji Mesi, koji je bio drugi prethodne dve godine, 2007. iza >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kake, a 2008. iza Kristijana Ronalda. Argentinac je zajedno sa Ćavijem i Inijestom osvojio triplu krunu u dresu Barselone – Primeru, Ligu šampiona i Kup Kralja.

U konkurenciji za fudbalerku godine su Kristijana (Brazil), Inka Grings (Nemačka), Marta (Brazil), Birgit Princ (Nemačka) i Keli Smit (Engleska).

Ceremonija proglašenja svetskog fudbalera godine u izboru FIFA biće održana 21. decembra u Cirihu, a glasaće selektori i kapiteni nacionalnih reprezentacija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.