FIFA: Neredi u NS pod istragom

Izvor: B92, 14.Nov.2012, 13:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FIFA: Neredi u NS pod istragom

Fudbalski savez Srbije suočava se sa mogućom kaznom FIFA koja istražuje navijačke nerede tokom meča sa Velsom u Novom Sadu, završenog pobedom Srbije sa 6:1.

FIFA je potvrdila za BBC da istražuje slučaj nereda tokom kvalifikacionog meča za Svetsko prvenstvo 11. septembra u Novom Sadu, ali nije precizirala o čemu se konkretno radi.

Istraga >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << FIFA vodi se i protiv Hrvatske, povodom meča te selekcije sa Makedonijom u oktobru.

Oba slučaja biće razmatrana na Disciplinskoj komisiji FIFA 20. novembra.

Pravilnikom FIFA predviđene su sankcije za nerede koje izazivaju navijači od novčanih kazni do izbacivanja iz kvalifikacija za planetarni šampionat, čiji domaćin će 2014. godine biti Brazil.

Fudbalski savez Srbije je već pod pretnjom sankcija UEFA zbog navodnog rasističkog ispada navijača tokom meča mladih reprezentacija Srbije i Engleske u Kruševcu prošlog meseca, završenog pobedom gostiju sa 1:0.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Srbi i Hrvati pod istragom

Izvor: BanjalukaLive.com, 15.Nov.2012, 11:47

Svjetska fudbalska federacija (FIFA) potvrdila je da je pokrenula istragu o incidentima tokom kvalifikacionih mečeva za prvenstvo svijeta u Brazilu između Srbije i Velsa u Novom Sadu te Makedonije i Hrvatske u Skoplju, javile su agencije. U izvještaju FIFA navedeno je da je meč sa Velšanima 11....

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.