Euro 2020 (kval.) - Prazne puške u Tbilisiju

Izvor: Sportske.net, 12.Okt.2019, 17:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Euro 2020 (kval.) - "Prazne puške" u Tbilisiju

Irska i dalje na dobrom putu, Gruzija sve dalje od plasmana na kontinentalnu smotru.

Fudbalske reprezentacije Gruzije i Irske igrale su danas nerešeno bez golova u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Irci su umalo stigli do gola već u četvrtom minutu, Džon Igan je pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Gruzija je bila bolji rival, ali nisu uspevali da stvore izglednije prilike pred golom Irske, koja je u finišu mogla i do tri boda.
Igrao se drugi minut nadoknade kada je mladi Eron Konoli prošao kroz odbranu domaćina i iz dobre pozicije loptu poslao tik pored gola rivala.

Irska je prva na tabeli Grupe sedam sa 12 bodova, tri više od Danske koja ima utakmicu manje i četiri od Švajcarske koja ima dva meča manje.

Gruzija je posle remija ostala sa veoma malim šansama za plasman na kontinentalni šampionat. Ima pet bodova iz šest utakmica.