Izvor: B92, 16.Nov.2011, 15:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EP u borbi protiv nameštanja mečeva
Evropski parlament rezolucijom je podržao ciljeve i borbu Evropske fudbalske federacije u oblasti klađenja i nameštanja utakmica.
"Oduševljen sam izveštajem i želeo bih da čestitam Evropskom parlamentu što su stali na stranu UEFA u borbi protiv kriminalnih struktura koje nameštaju mečeve u Evropi. Ukoliko budemo zajedno radili, možemo da zaustavimo najveću pretnju budućnosti sporta", rekao je predsednik UEFA Mišel Platini.
Rezolucijom se predviđa donošenje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mera kojima će se očuvati integritet sporta kroz međusobnu saradnju sportskih organizacija i drugih institucija. Evropski parlament posebno preporučuje kažnjavanje zbog zloupotreba klađenja, ali i da kladionice moraju deo zarade da daju i sportskim organizacijama. Francuska je prva uvela ovu odredbu u svoj zakon, kojom se povećava transparentnost i mogućnost kontrole.








