Izvor: Glas javnosti, 01.Nov.2009, 02:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đuka dao otkaz
Za svega sedam dana dva srpska trenera prestala su sa radom u belgijskom fudbalskom prvenstvu. Prvo je Aleksandar Janković napustio ekipu Lokerena, da bi u subotu uveče, posle remija sa Standardom, i Miroslav Đukić saopštio da odlazi sa klupe Muskrona.
Mladi srpski stručnjak izjavio je da nema više motiva da se bavi vanfudbalskim stvarima koji pritiskaju Muskron poslednjih meseci. Zbog finansijskih problema, igračima nisu isplaćene plate, a Fudbalski savez Belgije oduzeo >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << je klubu licencu za takmičenje.
- Iako sam fudbalski fanatik ne mogu da radim u klubu u kojem se ne zna kada će i da li će uopšte igrači biti isplaćeni prema ugovoru. Nikada se nisam suočio sa ovakvim problemima. Nikoga ne krivim za sadašnje stanje, ali imam pravo da donesem odluku o prekidu ove agonije - rekao je Miroslav Đukić.
Zajedno sa Đukićem odstupili su i ostali članovi njegovog stručnog štaba kao i sportski direktor Amadeo Karboni, s kojim je dugo igrao u Valensiji.
- Uprava je nekoliko dana upoznata sa mojom namerom da odem iz kluba. Igračima sam rekao šta sam rešio tek posle meča sa Standardom, jer nisam želeo da ih uznemiravam dok smo obavljali pripreme. Bez obzira na sve, ostaće mi u lepom sećanju boravak u Muskronu - zaključio je Miroslav Đukić.
Bivši trener Partizana i selektor fudbalske reprezentacije Srbije zabeležio je skor od dve pobede, pet remija i šest poraza, što je njegovom timu donelo 11 bodova i deobu pretposlednjeg mesta sa Lokerenom.









