Debitovao za Holandiju u 39. godini

Izvor: B92, 23.Sep.2022, 12:19

Debitovao za Holandiju u 39. godini

Golman Ajaksa Remko Pasver postao je u četvrtak drugi najstariji debitant u istoriji fudbalske reprezentacije Holandije.

Pasver je na utakmici Grupe 4 A lige nacija u trijumfu Holandije nad Poljskom (2:0) u Varšavi stao ispred gola sa 38 godina i 318 dana.

Ispred njega je samo, takođe čuvar mreže, Zander Bošker, koji je 2010. godine debitovao za „lale“ u utakmici protiv Gane, kada je imao 39 godina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i 224 dana.

Iskusni saigrač kapitena srpske reprezentacije Dušana Tadića u karijeri je nastupao za Tvente, Herakles, Go Ahed Igls, PSV, Vitese, a od 2021. brani za „kopljanike“ iz Amsterdama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ušao u istoriju: Postao drugi najstariji debitant na golu Holandije!

Izvor: 24sedam.rs, 23.Sep.2022

U pitanju je čuvar mreže Ajaksa Remko Pasver, koji je stao među stative u 38. godini

Nastavak na 24sedam.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.