Izvor: B92, 17.Maj.2016, 12:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Debitant Rašford i povratnik Vilšer na spisku
Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Roj Hodžson objavio je širi spisak igrača za pripreme za Evropsko prvenstvo u Francuskoj.
U timu se nalaze 18-godišnji debitant Markus Rašford, kao i povratnik Džek Vilšer.
Ovi igrači biće provereni u prijateljskim mečevima protiv Turske i Australije, a spisak će biti skraćen na 23 imena >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 31. maja. Engleska će potom igrati protiv Portugala na Vembliju.
Rašford je uvršten pošto je u prvoj seniorskoj sezoni za Mančester junajted odigrao 16 utakmica i postigao sedam golova.
Vilšer se vratio pošto se oporavio od povrede i zaigrao za Arsenal u finišu sezone. U tim je ponovo pozvan i Andros Taunzend zbog dobrih igara u Njukaslu.
Veći deo reprezentacije okupiće se u sredu 18. maja, ali će igrači iz Mančester junajteda i Liverpula doći kasnije, zbog učešća u finalu FA Kupa i finalu Lige Evropa.
Na Hodžsonovom spisku se nalaze:
Golmani: Frejzer Forster, Džo Hart i Tom Hiton.
Odbrana: Rajan Bertrand, Gari Kejhlih, Natanijel Klajn, Dani Rouz, Kris Smoling, Džon Stons i Kalj Voker.
Sredina terena: Dele Ali, Ros Barkli, Fabijan Delf, Erik Dajer, Dani Drinkvoter, Džordan Henderson, Adam Lalana, Džejms Milner, Rahim Sterling, Andros Taunzend i Džek Vilšer.
Napad: Hari Kejn, Markus Rašford, Vejn Runi, Danijel Staridž i Džejmi Vardi.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo
Portugalci objavili spisak za Francusku!
Izvor: Sportske.net, 17.Maj.2016
Reprezentacija Portugala imaće 23 igrača za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, poznato je i ko će igrati...Fernando Santoš, selektor reprezentacije Portugala, odredio je 23 fudbalera koja će igrati za selekciju sa Iberijskog poluostrva...Ono što je posebno interesantno, jeste da ima previše igrača...







