Čelsi prijavio Klatenburga zbog rasizma

Izvor: NaDlanu.com, 29.Okt.2012, 15:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čelsi prijavio Klatenburga zbog rasizma

BEOGRAD, 29. oktobra 2012. (Beta) - Na sajtu britanskog Bi-Bi-Sija (BBC) navodi se u ponedeljak da je fudbalski klub Čelsi prijavio sudiju Marka Klatenburga zbog rasističke izjave upućene igraču londonskog kluba i reprezentativcu Nigerije Džonu Mikelu Obiju.

BEOGRAD, 29. oktobra 2012. (Beta) - Na sajtu britanskog Bi-Bi-Sija (BBC) navodi se u ponedeljak da je fudbalski klub Čelsi prijavio sudiju Marka Klatenburga >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << zbog rasističke izjave upućene igraču londonskog kluba i reprezentativcu Nigerije Džonu Mikelu Obiju.Čelsi je u nedelju na svom terenu poražen sa 3:2 od Mančester junajteda u derbiju devetog kola engleske Premijer lige, a posle utakmice londonski klub uložio je žalbu na sudiju Klatenburga zbog "neprikladnog rečnika" prema dvojici igrača.U Čelsiju nisu zvanično naveli na koje izjave se odnosi žalba, ali se Bi-Bi-Si pozvao na svoje izvore.Nedeljno sudjenje Marka Klatenburga izazvalo je dosta polemike u britanskim medijima, pošto je Čelsi utakmicu završio sa dva igrača manje, a pobedonosni gol Junajteda postignut je iz ofsajda.

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.