CAS odbacio kaznu, Milan može da igra Ligu Evrope

Izvor: B92, 20.Jul.2018, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CAS odbacio kaznu, Milan može da igra Ligu Evrope

Sud za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani poništio je fudbalskom klubu Milan dvogodišnju suspenziju iz evropskih takmičenja.

CAS je pozvao Evropsku fudbalsku uniju (UEFA) da ponovo razmotri slučaj.

UEFA je krajem juna na dve godine izbacila Milan iz evropskih takmičenja zbog kršenja finansijskog fer-pleja.

Sud u Lozani je saopštio da je kazna "neproporcionalna", iako je Uefa bila u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pravu kada je sudila Milanu o kršenju pravila. Uefa sada mora ponovo da razmotri slučaj i primeni "proporcionalnu disciplinsku meru", naveo je sud.

CAS je saopštio da Uefa nije "pravilno procenila" neke relevantne tačke i da su se klupske finansije popravile otkako je jedan američki fond prošle nedelje preuzeo klub.

UEFA je prvobitno kaznila Milan zbog prevelikog trošenja novca pod tadašnjim vlasnicima iz Kine, koji su u aprilu 2017. godine kupili klub od Silvija Berluskonija. Milan je prošlu sezonu završio na šestom mestu na tabeli i kvalifikovao se za Ligu Evropa.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.